technika solarna, kolektory słoneczne
instalacje grzewcze, pompy cieplne
instalacje sanitarne


Pompy Ciepła



Kompetencja w pompach ciepła


Dzisiaj oferowane są różne formy ogrzewania za pomocą pompy ciepła. Istnieją jednak zdecydowane różnice: czy cały układ grzewczy został zaprojektowany tak, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, czy oferuje on Państwu oczekiwaną wygodę, czy został rzeczywiście zaprojektowany dla osiągania najniższych kosztów eksploatacji? Czy zoptymalizowano pompę ciepła pod względem żywotności oraz uzyskania najwyższej wydajności? Kolejnym sposobem wykorzystania źródeł energii odnawialnych jest pompa ciepła. Jest to urządzenie, wykorzystujące energię słoneczną zgromadzoną w gruncie, wodzie i powietrzu, do ogrzania naszego domu, oraz wody użytkowej. Odbywa się to w sposób opisany poniżej.
Opifex - instalacje grzewcze, instalacje sanitarne, pompy cieplne, technika grzewcza, technika solarna, kolektory słoneczne.

Sposób działania


Ciepło zgromadzone w środowisku jest odbierane przez kolektory gruntowe lub sondy pionowe i transportowane do systemu grzejącego czyli pompy ciepła. Pompa ciepła zasilana jest elektrycznie. Z 1kW energii elektrycznej dostarczonej do urządzenia, uzyskuje się 5kW oddanych na urządzenia grzejne, t.j. grzejniki, ogrzewanie podłogowe, boilery itd. Oznacza to, ze jest to najbardziej ekonomiczny sposób ogrzewania domu, oraz wody użytkowej pracujący przez cały rok. Wykorzystanie takiej technologii ogrzewania domu, nie wymaga budowy kominu, ponieważ pompy pracują całkowicie bezemisyjnie. Kolejnym sposobem wykorzystania źródeł energii odnawialnych jest pompa ciepła. Jest to urządzenie, wykorzystujące energię słoneczną zgromadzoną w gruncie, wodzie i powietrzu, do ogrzania naszego domu, oraz wody użytkowej. Odbywa się to w sposób opisany poniżej.
Opifex - instalacje grzewcze, instalacje sanitarne, pompy cieplne, technika grzewcza, technika solarna, kolektory słoneczne.

Podsumowanie


Wszystkie wymienione wyżej zalety sprawiają, że jest to najbardziej konfortowa, przyjazna środowisku i najtańsza w ekspluatacji technika grzewcza. Plusy - Bardzo niskie zużycie energii. Stosunek zużytej do oddanej energii wynosi 1:5. - Wysoki konfort ekspluatacji - Brak emisji zanieczyszczeń do atmosfery - Brak koniecznosci budowy komina Minusy - w porównaniu do tradycyjnych urządzeń ogrzewających wysoka cena, która zwraca się podczas ekspluatacji urządzenia.



    Ciekawe artykuły:


    - Murator 8/2005 "Ogrzewaj centralnie"

    - Murator 5/2005 "Podłogówka i grzejniki w jednej instalacji"



HOME | OFERTA DLA KLIENTA INDYWIDUALNEGO | OFERTA DLA FIRM | REALIZACJE | GALERIA | CERTYFIKATY | DOWNLOAD | KONTAKT

Copyrights: Opifex24.pl     Design: MediaGraf

Strona Główna->>  Instalacje grzewcze- Instalacje sanitarne- Pompy cieplne- Technika grzewcza- Technika solarna- Kolektory słoneczne